Materiály

Súčasná moderná kuchyňa je charakteristická ušľachtilými materiálmi. To, pre ktorý materiál sa rozhodnete, sa vám odvďačí za pár rokov svojím vzhľadom. Povrchy v kuchyni musia byť dobre umývateľné a schopné zvládať záťaž, ktorú činnosti pri príprave jedla prinášajú (vysoká teplota a vlhkosť).

Kovania

BLUM a HETTICH s doživotnou zárukou
Používame kvalitné a dizajnovo výnimočné kovania – BLUM, HETTICH, Intelligent Kitchens. Inšpirujte sa kliknutím na odkaz našich partnerov.

Povrchové materiály

DTD Lamino

Laminované DTD dosky hranené ABS hranami v zhodnom dekore

Laminát – používame kvalitné lamináty Egger (rakúsky výrobca) a Wodego (nemecký výrobca), v hrúbke 18 mm. Až 70% kuchýň vyrobených na zákazku sa vyrába z tohto materiálu. Laminát má najširší výber povrchov, rôznych štruktúr a odtieňov. Nemení tvar, je mu príznačná jednoduchá údržba, vysoká tepelná odolnosť, odolnosť voči vlhku a oderu. Cenovo dostupná a praktická voľba. V prípade poškodenia dvierok je výmena jednoduchá a lacná. Hrany sú opracované strojovo 0,5/2 mm ABS hranou.

SENOSAN – vďaka svojmu lesklému efektu majú dosky senosan® medzinárodnú povesť u dizajnérov nábytku a interiéru. Povrchy sú vyrábané z vysoko kvalitného lesklého akrylu s unikátnym stupňom hĺbky farby. Akrylový povrch na MDF doske má mimoriadne vysoký stupeň lesku a súčasne je odolný voči UV žiareniu. Materiál je odolný voči poškriabaniu a prípadné drobné škrabance sa dajú jednoducho preleštiť, pričom nezanechajú žiadnu stopu.

Striekaný vysoký lesk – takmer bezporézny povrch, na ktorom sa neuchytia nečistoty, to sú lakované predné plochy. Lesk materiálu je vysoký, povrch je extrémne hladký. Odraz povrchov je jasný a presný. Lak je taktiež odolný voči chemikáliám. Bočné hrany nie sú hranené ABS hranou, sú nalakované tak ako predná strana dvierok. Vysokú variabilitu v použití poskytuje použitie akéhokoľvek farebného odtieňa. Vďaka dokonalému povrchu získate modernú a krásnu kuchyňu. Je možné prevedenie striekaný mat/polomat. Drobné škrabance je možné preleštiť pričom nezanechajú žiadnu stopu.

Vysoký lesk na lamináte – výborné povrchové vlastnosti, odlesk je bez vlnenia. V prípade poškodenia, jednoduchá a rýchla výmena. Viditeľné hranenie, opracované 2 mm ABS hranou.

Dyha – prírodný vzhľad, široká škála morení. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči striedaniu teploty a vlhkosti v kuchyni, avšak neznesie máčanie. Dyhovanú MDF je možné frézovať do rôznych tvarov. Nadväzovanie kresby a presné dodržanie morenia v prípade výmeny je obtiažnejšie ale možné. Získate všetky pozitíva masívu, znížite však investície.

Nepoužívame nasledovné materiály:

Masív – názor laickej verejnosti: kuchyňa z masívu je to najkvalitnejšie, čo si môžu vybrať. To neplatí. Masív prijíma a odovzdáva vlhkosť z okolia, nie je tvarovo stály. A pre kuchyňu, kde sa pri varení hromadí veľa pary a vody je skôr nepraktický. Širokú škálu spracovávaných drevín je možné moriť do rôznych odtieňov. Bežne sa nahrádza práve dyhou.

Fólia – tento cenovo dostupný materiál sa dobre udržiava a ponúka rôzne imitácie drevín. Slabšiu stránku v tomto prípade nájdete v pomerne nízkej odolnosti fólií voči vode a vysokým teplotám. To je spôsobené lepidlom, ktoré spája fóliu s podkladovej doskou. V prípade imitácie vysokého lesku, nie je možné dvierka opraviť, možná je iba ich výmena. Po dlhšej dobe používania je možné odlepovanie fólie a takisto jej žltnutie prípadne farebná nestálosť.

Nenašli ste to, čo ste hľadali?